Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Polacy na zakupach w sieci

Polscy internauci coraz częściej dokonują zakupów on-line i systematycznie przeznaczają na ten cel większą ilość pieniędzy - wynika z raportu "E-commerce w Polsce 2006" przygotowanego przez firmę badawczą Gemius SA.

Od 2005 r. liczba internautów, którzy dokonali kiedykolwiek zakupu w internecie, wzrosła z 41 proc. do 55 proc. Najpopularniejsze są aukcje internetowe - za ich pośrednictwem zakupów w sieci dokonało 77 proc. internautów, z oferty sklepów internetowych skorzystało 57 proc. użytkowników.

Co decyduje o popularności aukcji online? Przede wszystkim niższe ceny (76 proc.), duży wybór produktów (70 proc.) i możliwość kupowania o każdej porze (61 proc.). Z badania wynika jednak, że więcej pieniędzy polscy internauci zostawiają w sklepach dostępnych w sieci.

Na zakupy przez internet częściej decydują się mężczyźni, osoby w wieku 25-34 lata, z wykształceniem pomaturalnym, licencjackim lub wyższym i zarabiające powyżej 3 000 pln netto miesięcznie.

2/3 internautów dokonuje zakupów w sieci przynajmniej kilka razy w roku. Według raportu, w nadchodzących miesiącach polski handel elektroniczny ma szanse na dalszy szybki rozwój. Aż 38 proc. internautów, którzy więcej niż jeden raz dokonali zakupu przez internet, zamierza w przyszłości kupować częściej niż dotychczas, zaś prawie połowa (46 proc.) - tak samo często. Rzadsze zakupy deklaruje jedynie 1 proc. badanych.

Badanie zostało zrealizowane za pomocą ankiet emitowanych na witrynach korzystających z audytu site-centric stat.pl/PBI. W ramach badania od internautów powyżej 15 roku życia zebrano 2 510 wypełnionych kwestionariuszy.

http://www.mediarun.pl/news/id/15812

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider