Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Rośnie rynek urządzeń bezprzewodowego dostępu do sieci

W ciągu najbliższych 5 lat rynek urządzeń bezprzewodowego dostępu do internetu będzie rósł o 26 proc. rocznie - stwierdza raport firmy analitycznej ARC Advisory Group.

Według raportu rynek urządzeń bezprzewodowego dostępu dla klientów indywidualnych, SOHO (najmniejsze firmy; Small Office, Home Office) oraz firm małych i średnich miał w 2005 roku wartość 325,7 mln USD. W 2010 roku jego wartość ma przekroczyć 1 mld USD.

Jak twierdzą analitycy ARC Advisory Group, jednym z najważniejszych czynników tego wzrostu jest spadek cen urządzeń dostępu bezprzewodowego. Rośnie także wydajność urządzeń internetu bezprzewodowego, która nie różni się obecnie niczym od wydajności urządzeń umożliwiających tradycyjny, kablowy dostęp do internetu.

Małym i średnim przedsiębiorstwom bezprzewodowy internet pozwala nie tylko na stworzenie rozwiązań biurowych np. do handlu internetowego, czy stron WWW, ale także na zainstalowanie rozwiązań wewnętrznych opartych na internecie.

Takie rozwiązania, zakładające obecność mobilnych pracowników wyposażonych w zintegrowane urządzenia bezprzewodowe, mogą znacznie ułatwić pracę handlowcom lub przyczynić się do stworzenia procesu zdalnego kontrolowania produkcji i dystrybucji wyrobów, co zmniejsza koszty - stwierdza raport.

http://www.mediarun.pl/news/id/16933

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider