Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

41 proc. Polaków nie czyta książek

41 proc. Polaków nie przeczytało żadnej książki w ciągu ostatniego półrocza. Częściej czytają kobiety, osoby z wyższym wykształceniem, ludzie młodzi i osoby, którym w dzieciństwie czytali na głos rodzice - wynika z sondażu, jaki w środę przekazała PAP firma badawcza Ipsos.

Jedną książkę przeczytało w minionych 6 miesiącach 12 proc. respondentów, tyle samo co dwie książki, 3 książki - 9 proc., 4-5 książek 9 proc., 6-10 książek - 6 proc., a powyżej 10 książek - 10 proc. badanych. Liczba czytających rośnie wraz z wykształceniem, a maleje wraz z wiekiem.

` Odsetek osób czytających spadł w ciągu ostatnich 2 lat o 6 proc., pozostał jednak niezmienny wśród osób z wykształceniem średnim i wyższym, w wieku od 15 do 18 lat oraz powyżej 59 lat.

Czytanie książek jest związane także z doświadczeniami z dzieciństwa: prawie połowa Polaków, która przeczytała w ciągu ostatniego półrocza minimum 6 książek, w dzieciństwie często słuchała książek czytanych na głos.

61 proc. Polaków, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przeczytali żadnej książki, nie słuchało w dzieciństwie głośnego czytania.

Badanie przeprowadzono w okresie pomiędzy 6 a 10 października br. na reprezentatywnej losowo-kwotowej grupie 1015 osób w wieku 15 i więcej lat.

http://www.mediarun.pl/news/id/18137

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider