Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Video przyszłością serwisów www?

Ponad połowa internautów ogląda video na stronach internetowych.

Internet służy do oglądania filmów i słuchania muzyki dla ponad połowy polskich internautów w wieku 15-25 lat; 12,5 proc. prowadzi własny blog - podaje firma analityczna Gemius i agencja Yoof w raporcie opublikowanym w poniedziałek.

Według raportu, ponad 25 proc. polskich internautów należy przynajmniej do jednej społeczności internetowej. Jednym z istotnych nośników informacji w tych społecznościach są strony www i portale z plikami video i audio. Jak twierdzą analitycy, od 1 do 5 razy w tygodniu odwiedza je 62 proc. internautów, od 1 do 3 razy w miesiącu - 15 proc., a codziennie - 17 proc.

Internauci, według badania, najczęściej zaglądają na portale i strony Onet.pl, Wirtualna Polska oraz Google Video (odpowiednio 62 i 60 proc. wskazań). Nieco mniejsza jest popularność You Tube (53 proc.) i Smog.pl (42 proc.).

Według danych SMG KRC Net Track z maja 2006 roku, ponad 37,5 proc. Polaków ma dostęp do internetu.

Badanie ilościowe przeprowadzono w dniach 30 sierpnia - 4 września 2006 korzystając z kwestionariuszy emitowanych w Internecie. Zebrano 3635 ankiet internautów w grupie wiekowej 15-25 lat.

http://wirtualnemedia.pl/docum(...)87&rss=1

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider