Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Google opatentowało strony z wynikami wyszukiwania

Google stało się właścicielem patentu na wygląd strony z wynikami wyszukiwania. Najprawdopodobniej nie dojdzie jednak do serii procesów przeciwko właścicielom innych wyszukiwarek. Patent dotyczy głównie "wystroju" strony oraz ułożenia poszczególnych ozdobników i usług na stronie a nie samych wyników wyszukiwania.

Amerykańskie Biuro Patentowe (US. Patent and Trademark Office) przyznało firmie Google patent numer 533,561. Zastrzeżono w nim "ozdobny design graficznego interfejsu użytkownika" (ornamental design for a graphical user interface) a jako przykład tego designu dołączono zrzuty ekranów z wynikami wyszukiwania.

Na szczęście twórcy innych wyszukiwarek nie będą raczej mieli powodów do obaw. Mimo niewątpliwej krytyki ze strony przeciwników patentów na oprogramowanie, wielu amerykańskich prawników jest zdania, że patent dotyczy wyłącznie "wystroju" strony z wynikami wyszukiwania, więc aby wygrać proces Google musiałoby udowodnić, że konkurencja skopiowała pomysły Google a strony z wynikami wyszukiwania są niemal identyczne, wliczając w to takie elementy jak liczba literek "o" odpowiednia do liczby stron z wynikami, ułożenie bloków ze znalezionymi artykułami (news related search results) itp.

http://www.idg.pl/news/103877.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider