Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

2 tysiące zweryfikowanych sklepów on-line

Ile sklepów internetowych jest w Polsce? Według oceny redakcji serwisu konsumenckiego Sklepy24.pl aktualna liczba sklepów internetowych w Polsce jest zbliżona do 2,5 tysięcy.

W dziale "Zakupy przez Internet" katalogu Onet.pl zarejestrowanych jest blisko 6 tysięcy witryn podczas gdy wiodące serwisy porównujące ceny przeciętnie dysponują ofertą ok. 300 sklepów.

Łatwo jest się jednak przekonać, że w związku z występowaniem w nim licznych witryn nieprowadzących faktycznie sprzedaży przez Internet lub sklepów od dawna nie funkcjonujących liczby z Onetu są znacząco zawyżone. Z kolei porównywarki cen ze względu na pobieranie opłat, które są barierą dla wielu sklepów internetowych prezentują oferty zaledwie małej ich części.

Według oceny redakcji serwisu konsumenckiego Sklepy24.pl aktualna liczba sklepów internetowych w Polsce jest zbliżona do 2,5 tysięcy. Szacunek ten wydaje się potwierdzać zarejestrowanie właśnie w katalogu 2-tysięcznego sklepu, z których każdy przechodzi weryfikację redakcji.

Jak zapewnia Piotr Jarosz - właściciel i redaktor serwisu Sklepy24.pl - katalog jest na bieżąco aktualizowany i oczyszczany z tak zwanych "martwych dusz" zatem nie ma możliwości znacznego zawyżenia tej liczby.

Warto zauważyć, że według badania polskich sklepów internetowych przeprowadzonego przez serwisy Sklepy24.pl i Internet Standard w grudniu 2006, zaledwie co trzeci sklep internetowy ma staż dłuższy niż 2 lata.

http://www.biznesnet.pl/a/9487

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider