Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Telewizja tylko internetowa

Za pięć lat światowe przychody z usług wideo i telewizji transmitowanej online sięgną 6,3 mld USD i będą prawie dziesięciokrotnie wyższe niż ma to miejsce obecnie. Jak twierdzą analitycy Informa Telecoms & Media największy popyt na usługi tego typu będzie obserwowany w Ameryce Północnej.

Z raportu "Online TV and Video: Beyond User-Generated Content" wynika, że tak znaczny wzrost popularności telewizji i usług wideo online wynikać będzie przede wszystkim z zapotrzebowania użytkowników na nowy, bardziej interaktywny rodzaj przekazu.

Jak twierdzi Simon Dyson, współautor opracowania, już teraz pojawiają się nowe możliwości, mające uatrakcyjnić sposób korzystania z zasobów audiowizualnych (wideo na żądanie, Pay-Per-View, ściąganie wysokiej jakości cyfrowych plików z trailerami, filmami itp.). Wciąż jest to jednak przedsionek tego, co nastąpi w najbliższych latach.

Ważnym aspektem w dostępie do telewizji jest kwestia mobilności, dlatego przekaz internetowy ma tak duże pole do popisu (oglądanie programów na ekranach telefonów komórkowych czy urządzeń typu PDA).

Odbiorcy chcą także coraz częściej mieć większy wpływ na to, co oglądają i o jakich porach. Analitycy Informa Telecoms & Media określają obserwowaną tendencję mianem "rewolucji socjalnej", która dzięki zwiększonej świadomości użytkowników wymusi także zmianę podejścia i modeli biznesowych wśród tradycyjnych nadawców.

Ci ostatni zauważają już teraz, że konkurencja ze strony telewizji online i usług wideo, przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców z każdym dniem wzrasta. CBS i NBC zanotowały ostatnio dużo większe zainteresowanie przekazami online niż miało to miejsce w przeszłości.

W sposób najbardziej widoczny telewizja internetowa rozwinie się w Ameryce Północnej. W 2012 r. aż 65 proc. ogólnych, światowych przychodów z takich usług (szacowanych na 6,3 mld USD) będzie pochodziło z tego rejonu.

Duża część zysków nadawców będzie generowana przez reklamodawców i abonamenty za wykupione przez użytkowników usługi. W Europie największy popyt na internetowe formy przekazu obrazów wideo, według ekspertów Informa Telecoms & Media, będzie obserwowane w Niemczech.

http://www.idg.pl/news/105820.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider