Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

IDG już zarabia na internecie więcej niż traci na wydawnictwach papierowych

"Przychody z naszego internetu są już dziś wyższe, niż spadek przychodów z naszych gazet papierowych" - pisze na swoim blogu Colin Crawford, jeden z szefów wydawnictwa prasy specjalistycznej IDG. Crawford uważa, że IDG zaczęła zarabiać na internecie w USA i w Europie (Zachodniej) w ostatnim kwartale 2006 r.

Crawford twierdzi, że marże w internecie są dziś wyższe, co pozwala na osiągnięcie lepszych zysków:

"Nasze przychody z internetu W USA wynoszą w chwili obecnej 35% przychodów wszystkich naszych wydawnictw amerykańskich. W przyszłym roku, dla wielu naszych marek przychody z netu będą wyższe niż z printu. Tak się dzieje już w przypadku części naszych najlepszych tytułów. Do 2009 r., 50% przychodów IDG USA będą pochodzić z internetu" - mówi Crawford.

Crawford określa IDG Communication jako "firmę informacyjną skoncentrowaną na internecie, która zajmuje się również organizacją 'eventów' i publikacją wydawnictw papierowych".

Niełatwo ruszyć i zmienić takigo giganta jak IDG. Jest to tym bardziej trudne, że to co chce zrobić Crawford jest tak naprawdę rewolucją nie tylko w samym biznesie, ale też i w mentalności menedżerów i dziennikarzy. Uważa on jednak, że bardziej ryzykowne jest nie robić nic.

Według Crawforda "Powinniśmy stać się ułatwiaczami w takim samym stopniu jak twórcami treści". Zachęca on też innych wydawców do szybkiego zaangażowania się w rewolucję cyfrową.

http://mediacafepl.blogspot.co(...)-na.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider