Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Papierowe dzienniki lekcyjne przejdą do lamusa?

Papierowe dzienniki lekcyjne mogą wkrótce odejść do lamusa. Tak przynajmniej twierdzą dyrektorzy szkół, którzy wprowadzili u siebie ich elektroniczne odpowiedniki - pisze "Dziennik Polski".

Dziennik elektroniczny to program komputerowy służący do rejestracji wszystkich informacji o uczniu (ocen, frekwencji, uwag, komentarzy do stopni). Do tych danych rodzice uczniów mogą sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu, jak podkreślają dyrektorzy szkół, dzieci mniej kłamią w domu na temat swoich postępów w nauce oraz znacznie rzadziej wagarują. Jest jeszcze jeden plus - e-dziennika nie można wykraść z pokoju nauczycielskiego.

W Polsce są już szkoły, korzystające wyłącznie z elektronicznych dzienników. - Z papierowego oceniania zrezygnowaliśmy już półtora roku temu - mówi Witold Gromadzki, dyrektor I LO w Swarzędzu. W jego szkole komputer z dostępem do Internetu znajduje się w każdym pomieszczeniu, w którym odbywają się lekcje (nawet na sali gimnastycznej). Nauczyciele nie biegają już po szkole z dziennikami lekcyjnymi, a wszelkie informacje o uczniach i przebiegu lekcji wystukują na klawiaturze komputera.

Pomysł oddania na makulaturę szkolnych dzienników nie spodobał się jednak w małopolskim kuratorium oświaty. - Nie ma takiej możliwości prawnej - mówi Janusz Szklarczyk, dyrektor Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego. - Dziennik lekcyjny to dokument, w którym nie można niepostrzeżenie dokonywać zmian. Nie mam zaufania do elektronicznej wersji.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wi(...)skad=rss

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider