Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

USA 2010 r. - co ósmy dolar z e-handlu

Za pięć lat aż 13 proc. całego detalicznego handlu w USA będzie dziełem sklepów internetowych - przewidują analitycy firmy badawczej Forrester Research. Handel internetowy kończy pierwszą dekadę w swojej historii. - Jego następną dekadę będą cechować innowacje, które sprawią, że zakupy online staną się łatwiejsze i bardziej wciągające - piszą autorzy opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu firmy Forrester.

Prognozują, że wartość e-handlu w USA, gdzie ten sposób zakupów najbardziej się zadomowił, wyniesie w tym roku 172 mld dol. (wliczając sprzedaż online ofert podróżno-wycieczkowych). Przez następne pięć lat rynek ten będzie rósł w średnim tempie 14 proc. rocznie, dochodząc do poziomu około 329 mld dol. w 2010 r.

Wtedy sprzedaż przez internet miałaby stanowić 13 proc. wartości całej sprzedaży detalicznej w USA - prognozuje Forrester. W Polsce handel internetowy jest jeszcze w niszowej fazie rozwoju, znacznie wcześniejszej niż w USA. W związku z tym wartość obrotów na tym ry nku zwiększa się u nas w o wiele szybszym tempie.

http://www.biznesnet.pl/pp/17499

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider