Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Agencje reklamowe mogą stracić na cyfrowej rewolucji

Zmiana przyzwyczajeń klientów spowodowana przejściem z analogowych do cyfrowych mediów rewolucjonizuje rynek reklamowy. Może się to źle skończyć dla agencji- czytamy w raporcie Accenture.

Accenture przebadało 70 liderów rynku reklamowego na świecie. Jedno z pytań brzmiało- kto najwięcej straci na cyfrowej rewolucji. 43% ankietowanych powiedziało, że agencje reklamowe, 33%, że nadawcy telewizyjni, a 10%, że operatorzy kablówek.

Wyzwanie, przed jakim stoją agencje to wzrost znaczenia nowych narzędzi technologicznych, które umożliwiają stworzenie lepiej stargetowanych kampanii reklamowych. Dzisiaj nie liczy się już tak bardzo przygotowanie całej kampanii do wszystkich mediów opartej na "świetnym pomyśle", uważa Charlie Symmons, analityk Accenture. - Kiedyś to treść była królem, teraz kontekst się nim staje- dodaje Symmons.

Z tego powodu analitycy Accenture uważają, że dla agencji zagrożeniem mogą być firmy technologiczne, które zapewniają narzędzia, dzięki którym reklamodawcy mogą lepiej zrozumieć swoich odbiorców.

Ponadto z raportu wynika, że 70% respondentów wierzy, że media cyfrowe staną się w ciągu najbliższych pięciu lat głównym źródłem treści i reklam. Ponad 80% uważa, że stanie się to w ciągu dekady.

Tradycyjni reklamodawcy pesymistycznie podchodzą do zmian, ponieważ nie wierzą, że są do tego dobrze technicznie przygotowani. - Ludzie czują, że dużo się pokomplikowało na rynku reklamowym w ciągu ostatnich lat. Dlatego trudniej jest im przygotować kampanie- uważa Symmons.

Zuzanna Szybisty

Źródło: Adweek.com

http://www.internetstandard.pl(...)/29.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider