Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

CBOS: jedna trzecia dorosłych Polaków zarejestrowana w serwisach społecznościowych

Blisko jedna trzecia ogółu dorosłych (30%), czyli blisko dwie trzecie internautów, zarejestrowała się w jakimś portalu społecznościowym - wynika z najnowszego raportu CBOS. Od marca 2008 zanotowano 9-punktowy wzrost liczby użytkowników tych serwisów. Co czwarty internauta poznał kogoś przez internet, 6% zdecydowało się na spotkanie w realu.

Z najnowszego lipcowego raportu CBOS pt. "Korzystanie z internetu" wynika, że już blisko jedna trzecia dorosłych Polaków posiada konto w serwisie społecznościowym.

Aktywność w serwisach społecznościowych deklarują przede wszystkim młodsi
internauci - siedem na dziesieć osób w wieku 18-24 lat oraz połowa osób w przedziale wiekowym 25-34 obecna jest w przynajmniej jednym portalu społecznościowym.

Spośród starszych respondentów wyraźnie mniej osób zarejestrowało się w portalach społecznościowych, a w grupie mających 65 lat i więcej nie ma tam ich prawie wcale. Jest to niewątpliwie atrakcyjna nisza dla twórców społecznościowych projektów adresowanych do osób starszych.

Serwisy społecznościowe są atrakcyjnym miejscem w sieci przede dla wykształconych osób - 53% ogółu dorosłych posiadających wyższe wykształcenie deklaruje korzystanie z tego typu serwisów (w grupie mających maturę przyznaje to dwie piąte respondentów).

Wśród motywów skłaniających do logowania się w społecznościach najcześciej wymieniane są: chęć utrzymywania kontaktów ze znajomymi (56% użytkowników internetu i 27% ogółu dorosłych) i odnawiania starych znajomości (50% internautów i 24% ogółu dorosłych), a także cele rozrywkowe (słuchanie muzyki, oglądaie filmów lub zdjęć, czytanie tekstów), co deklaruje 38% użytkowników sieci i 19% dorosłych.

czytaj dalej na:

http://www.internetstandard.pl(...)ych.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider