Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Dotowane e-biznesy nie działają

Blisko połowa projektów internetowych, które otrzymały dofinansowanie UE w pierwszej turze naboru wniosków w 2008 r., do dziś nie została uruchomiona

Na pięć projektów, które dostały najwyższe dotacje w naborze w 2008 r., na razie działa tylko jeden.

W 2008 r. przedsiębiorcy internetowi po raz pierwszy mogli ubiegać się o dofinansowanie swoich firm w ramach unijnego programu operacyjnego "Innowacyjna gospodarka" (działanie 8.1). Dotacje na e-biznesy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Do tego stopnia, że w drugiej turze naboru wniosków, jesienią 2009 r., pod urzędami przyjmującymi dokumenty tworzyły się kolejki oczekujących.

Okazuje się jednak, że popularność dotacji i ilość dofinansowanych projektów nie przekłada się na ich uruchomienie. Portal TwojaEuropa.pl przeanalizował listę 226 biznesów, które otrzymały unijny zastrzyk gotówki. Okazało się, że spośród stu najhojniej dofinansowanych projektów (najwyższa dotacja wyniosła 799 tys. zł), prawie połowa nie rozpoczęła jeszcze działalności.

Nie działały głównie serwisy z największymi kwotami dofinansowania. Na witrynach internetowych aż 14 spośród pierwszych 25 przedsięwzięć z najwyższą dotacją widniały komunikaty "brak strony" lub "strona w budowie".

więcej przeczytasz na:

http://www.rp.pl/artykul/9211,(...)esy.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider