Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Ile wart jest polski e-handel?

W 2009 roku na zakupy internetowe Polacy wydali 13,43 miliarda złotych, ale wzrost rynku nie był już tak spektakularny jak w latach ubiegłych - wynika z danych SMB.

Grupa robocza e-commerce Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego przygotowała kolejny raport podsumowujący stan branży e-commerce w Polsce.

Rok 2009 r. był kolejnym z rzędy, gdy rynek e-handlu zwiększył swoją wartość. W 2009 roku na zakupy internetowe Polacy wydali 13,43 miliarda złotych. Oznacza to wzrost o 22% w stosunku do roku poprzedniego.

Jak co roku największy udział w wartości rynku miały transakcje dokonywane za pośrednictwem aukcji internetowych (zarówno C2C jak i B2C). Wartość sprzedaży na aukcjach wyniosła 8,1 mld zł, co stanowi ponad 60 procent rynku e-commerce. Za pośrednictwem sklepów internetowych (B2C) wydanych na zakupy online zostało niemal 40 procent pieniędzy, czyli 5,3 mld zł.

Wzrost rok do roku w obrotach aukcji był wyższy niż w przypadku sklepów.

Więcej przeczytasz na:

http://www.internetstandard.pl(...).zl.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider