Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Jak HTML5 zmieni Internet

Rozwój nowej wersji języka opisu stron WWW - HTML5 - trwa już od sześciu lat. I chociaż piąte wydanie tej specyfikacji nie zastąpi takich technologii sieciowych, jak chociażby Flash, po jej wprowadzeniu Internet w wielu aspektach nie będzie już taki sam.

O to, jak standard HTML5 może zmienić Sieć, zapytaliśmy Michała Kuzborskiego z agencji interaktywnej Lama Media (agencja zajmuje się przygotowywaniem zróżnicowanych kreacji internetowych; jest także właścicielem, pomysłodawcą i realizatorem portalu studenckiego studente.pl).

Uproszczenie procesu tworzenia stron WWW

Michał Kuzborski: Zdefiniowana obsługa błędów w składni html sprawi, że źle stworzone strony będą się wyświetlały tak samo we wszystkich przeglądarkach. Do tej pory przeglądarki (nie licząc Internet Explorera 6 i niższych) wyświetlały z grubsza to samo, jeśli trzymało się ściśle wytycznych W3C (World Wide Web Consortium), ale w przypadku odstępstw zachowywały się różnie. HTML 5 może więc uprościć tworzenie stron o tyle, że będzie można poświęcać mniej czasu na testowanie, bo szybciej zauważy się swoje błędy.

Zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika przeglądającego strony WWW

Do tej pory do serwisów dopinało się elementy w JavaScript czy Flashu, użytkownicy przyzwyczaili się, że muszą mieć włączoną ich obsługę, aby serwisy WWW działały prawidłowo. Niestety zarówno Flash jak i JavaScript pozwalają na wydobycie od użytkownika informacji o nim. Niektóre mechanizmy wbudowane w HTML5 pozwalają na odejście od tych technologii.

więcej przeczytasz na:

http://www.computerworld.pl/ne(...)net.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider