Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Większość produktów naszej młodej branży to totalny bullshit

Co-working w wersji 2.0. Nowa inicjatywa dla startupów

Większość produktów naszej młodej branży to totalny bullshit - twierdzi Adam Zygadlewicz, jeden z założycieli NetGuru oraz fundacji Polak 2.0. Dlatego też szykuje wsparcie dla startupów. Pod koniec roku ruszy Reaktor, inicjatywa oparta na idei co-workingu, łącząca pasję i specjalistyczną wiedzę "starych wyjadaczy" z luźną atmosferą klubu.

Wspieranie kojarzy się bardziej z projektami, które już są, czyli na przykład z inkubatorami, instytucjami które otrzymały finansowanie z Programu POIG 3.1. Kojarzy się też z inicjatywami prywatnymi opartymi na archetypowym YCombinatorze, jak na przykład Startup School Rafała Agnieszczaka. My natomiast chcemy pójść w kierunku dobrze nam znanym i od wielu lat realizowanym, to jest w kierunku co-workingu, ale zrobić z tego co-working w wersji 2.0.

Nie chcemy robić kolejnego programu stażowego, bo to by nas chyba trochę nudziło, chcemy zrobić coś ciągłego, do czego można "wskoczyć" w dowolnym momencie. To, co planujemy uruchomić to remix tak zwanego "Citizen Space", czyli nieanonimowego co-workingu, z Hacker Space - miejsca gdzie można naprawdę poszaleć z technologiami poza webowymi, z klimatem barcampu, który cechuje się otwartością, wymianą wiedzy i maksymalnie nieformalnym charakterem.

Mamy rozwiązanie na problem finansowania, sprawiające że nie będzie wymagany żaden finansowy wkład własny, na zasadzie "to jest biuro co-workingowe, stolik kosztuje 400 złotych". Nie chcemy iść w te klimaty, gdyż to się w Polsce nie sprawdziło i większość co-workingów bez szerszej wizji działania upadła. Sama idea stojąca za co-workingiem jest natomiast genialna. W naszym "zamkniętym co-workingu" w Poznaniu powstało już kilka niezależnych firm, kilka projektów, na przykład HumanWay, które zaczęło się od odstąpienia dwóch biurek bardzo zajętym kolegom ewangelizującym na temat znaczenia targetowania behawioralnego.

Chcemy zrobić coś, co ma magiczną atmosferę i przychodzą tam fajni ludzie. Taki bardziej klub, w którym z pomocą innych (ludzi z pasją, celebrytów IT) można realizować własne projekty ale też klub, w którym realizujemy projekty wspólne (np. we współpracy z organizacjami pozarządowymi, społecznością IT spoza Polski).

Każdy uczestnik będzie mógł do was przyjść, opowiedzieć o swoim pomyśle i poradzić się bardziej doświadczonych osób w biznesie. A jak z finansowaniem projektu?

więcej przeczytasz na:

http://interaktywnie.com/bizne(...)ow-17048

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider