Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Bilet kolejowy w komórce

Pasażerowie niemieckich kolei mogą zamawiać bilety na swe telefony komórkowe. O tym innowacyjnym rozwiązaniu poinformował Der Spiegel w wydaniu internetowym.

Zamiast drukowanego biletu pasażer pokazuje konduktorowi specjalny kod kreskowy, wysłany na komórkę jako wiadomość MMS (Multi Media Message). Konduktor jest oczywiście wyposażony w mały elektroniczny czytnik takich kodów.

Na razie kolej oferuje tę usługę pasażerom, zamawiającym bilety przez Internet. Zarejestrowani klienci mogą od razu kupić takie elektroniczne bilety, łącząc się z komórki ze stroną internetową kolei. Wystarczy podać numer PIN, wybrać trasę i czas podróży, ewentualnie zarezerwować miejsce w wagonie i za chwilę na wyświetlaczu pojawi się wiadomość MMS z kreskowym kodem. Płatność jest dokonywana za pomocą karty kredytowej lub obciążenia konta klienta.

http://www.mediarun.pl/news/id/16912

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobiliśmy

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy" dla operatora telekomunikacyjnego firmy BAIT. ...

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider