Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Pierwsza wizualna wyszukiwarka

Riya wprowadziła nową, wizualną wyszukiwarkę. Podczas gdy inne tego typu serwisy nadal używają słów do opisu poszukiwanych obrazków, Like.com, wyszukiwarka firmy Riya, wykorzystuje technologię Likeness Technology. Tworzy ona cyfrowy zapis, który opisuje treść danego obrazu, umożliwiając znalezienie odpowiedniego zdjęcia.

- Obraz to tysiące słów, łatwiej więc szukać go klikając na obrazki, niż próbując opisać. Live.com to pierwsza tak znaczna innowacja na rynku wyszukiwarek wizualnych od ostatnich pięciu lat - podkreśla Munjal Shah, COE i współzałożyciel Riya.

Do kluczowych “umiejętności” wyszukiwarki należy możliwość załadowania własnego zdjęcia w celu odnalezienia podobnych lub takich samych produktów, a także znalezienia np. odzieży podobnej do ubrań noszonych przez ulubioną gwiazdę.

Na początku wyszukiwarka skoncentrowana będzie na torebkach, biżuterii, butach i zegarkach. Odzież i inne tego typu produkty zostaną dodane w dalszej kolejności.

http://www.mediarun.pl/news/id/18151

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider