Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Aparat w komórce, czyli fotoreporterzy 2.0

Robisz zdjęcia aparatem w telefonie komórkowym? Nadszedł czas abyś został prawdziwym fotoreporterem.

Agencja Reuters i portal Yahoo! będą zamieszczać takie amatorskie materiały w swoich serwisach informacyjnych. Jest to wspólna inicjatywa obu tych potentatów. Odwołuje się do popularnego ostatnio dziennikarstwa obywatelskiego. Być może pomysł podchwycą inne media.

O zamieszczaniu w gazetach zdjęć autorstwa amatorów pisał niedawno miesięcznik Press. Czy w takim razie zmieni się dotychczasowa struktura w redakcjach, w których zdjęcia dostarcza dział fotoreporterów?

Swoją drogą - może zmienić się postrzeganie estetyki zdjęć. Wszak możliwości, jakie daje aparat cyfrowy w komórce trudno porównywać z profesjonalnym sprzętem zawodowego fotoreportera. Ale - z drugiej strony - chropowaty styl informacji i dokumentów doceniają choćby zwolennicy coraz popularniejszych serwisów takich jak YouTube. Zresztą i zdjęcia amatorskie mogą być coraz lepszej jakości, za sprawą coraz lepszych aparatów cyfrowych i programów do obróbki zdjęć.

Czy doczekamy się teraz konkursów w stylu Grand Press Photo dla cyfrowych fotoreporterów amatorów?

Na pewno jest to kolejny krok ku temu, by odbiorca informacji sam coraz częściej stawał się jej nadawcą.

http://5wladza.blogspot.com/20(...)rzy.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider