Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Będzie bezpieczniej na zakupach w internecie

Miliony Polaków bez obaw o swoje pieniądze już wkrótce skorzystają z e-sklepów i wirtualnych rachunków - donosi "Rzeczpospolita". Dziennik wyjaśnia, że najwięksi internetowi gracze tworzą system pozwalający na łatwe rozpoznawanie klientów. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników globalnej sieci.

Gazeta podaje, że dostęp do internetu ma obecnie ponad 14 milionów Polaków. Na wirtualne zakupy wydali w ubiegłym roku ponad 4 miliardy złotych, a ponad 2 miliony użytkowników ma bankowe e-konta.

"Rzeczpospolita" pisze, że dlatego właśnie największe firmy działające w sieci postanowiły stworzyć ogólnokrajowy system sprawdzania tożsamości klienta. Ma to zapobiec oszustwom, które w globalnej skali powodują straty liczone w miliardach dolarów. Koncepcja systemu ma być gotowa jeszcze w marcu. Dziennik już teraz ujawnia, że do potwierdzania tożsamości klientów wykorzystywane będą telefony komórkowe - karty SIM mają stanowić nośnik danych osobowych. Informacje będą zawarte w specjalnej bazie.

Działające w internecie firmy mają nadzieję, że poprawi się w ten sposób nie tylko bezpieczeństwo użytkowników sieci, ale i tempo załatwiania spraw - pisze "Rzeczpospolita".

http://gospodarka.gazeta.pl/go(...)skad=rss

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider