Przeskocz menu

Aktualności

Warto wiedzieć

Polacy polubili e-sklepy

Nie tylko książki i płyty, ale też żywność i wycieczki. Firmy stawiają na handel w sieci

Internetowy sklep z elektroniką Hoopla.pl nie działał przez ponad pół roku. Jeszcze w 2007 r. był szósty pod względem wielkości sprzedaży w Polsce, jednak we wrześniu ubiegłego roku zbankrutował. A mimo to internauci wciąż zaglądali na stronę, mówi Michał Zieliński, prezes firmy Zmedia. Kupiła ona domenę od syndyka masy upadłościowej i znów walczy o klientów.

Coraz częściej poszukują oni w sieci produktów niekojarzonych do tej pory z internetowym handlem. Według badań GfK Polonia 3 proc. z nas kupuje w ten sposób artykuły chemii gospodarczej, a 1,5 proc. żywność. Rynek ma ogromny potencjał, jednak głównie w największych miastach, twierdzi Jerzy Mazgaj, prezes Alma Market. Obroty sklepu internetowego tej sieci delikatesów w pierwszym kwartale wzrosły aż o 400 proc.

Możliwości Internetu zauważają inne sieci handlowe. W ten kanał sprzedaży inwestują m.in. E.Leclerc czy sieć delikatesów Piotr i Paweł. W ostatnich miesiącach rozszerzyliśmy obszar działania o ponad 40 miejscowości wokół Warszawy. Bardzo prężnie rozwija się też e-sklep we Wrocławiu, mówi Błażej Patryn z Piotra i Pawła.

Klientów w Internecie przybywa z miesiąca na miesiąc. Spowolnienie gospodarcze sprawiło, że Polacy coraz bardziej doceniają handel internetowy, ocenia Eric McCloskey z firmy doradczej Boston Consulting Group. Dlaczego? Bo groźba utraty pracy lub obniżki płac sprawia, że konsumenci o wiele ostrożniej wydają pieniądze. Ponad 40 proc. klientów oszczędza na zakupach odzieży, a co dziesiąty na żywności.

Wiele osób zaczyna więc kupować w Internecie, zazwyczaj jest tam co najmniej 20 proc. taniej niż w tradycyjnych sklepach. Ważna jest także oszczędność czasu oraz często większy wybór na wirtualnych półkach.

więcej na:

http://www.rp.pl/artykul/2,321(...)py_.html

ContentLink.pl

powrót

Nasze realizacje

Co ostatnio zrobili?my

W związku z 15 leciem działalności firmy oraz poszerzeniem świadczonych usług o Wideo na żądanie oraz Telewizję cyfrową, przygoto-waliśmy projekt "ekstremalnej metamorfozy"

BAIT - Internet provider

BAIT - Internet provider